Academia Film Olomouc 2022

S členy spolku Andrias jste se po vynucené covidové přestávce mohli konečně setkat i v terénu! Hned několik našich členů se zúčastnilo festivalu AFO 2022. Jaroslav Flegr vystoupil v diskusi ke svému dokumentárnímu portrétu Návod k použití mozku.

Hned čtyři členové jeho týmu se potom s baterií testů a dotazníků zapojili do doprovodného programu. Při této příležitosti se účastníci festivalu mohli otestovat na toxoplazmózu, vyzkoušet si hmatové pokusy, nebo se třeba zapojit do výzkumu o robotech pro děti.

Budeme se na vás těšit i při dalších příležitostech!

Andrias na ČRo Dvojka

Pokud máte naladěný ČRo Dvojka, mohli jste v ranním vysílání 4. 4. 2022 zaslechnout Martina Hůlu mluvit o evoluční psychologii – konkrétně tom, jaké kořeny má naše estetické cítění a proč mají prakticky všechny lidské kultury rády květy.

Milý Micíku, aneb Covid v Kocourkově

Už máte svůj výtisk poslední knihy Jaroslava Flegra Milý Micíku, aneb Covid v Kocourkově? Prominentní člen Andriasu zde shrnuje své blogové příspěvky z doby pandemie. Vážně i nevážně se můžete dočíst o evoluční parazitologii, epidemiologii nebo společnosti za krizových situací.

Andrias na zimním setkání UNCE 2021

Tématem letošního zimního setkání UNCE 3. 12. 2021 byla Příroda a kultura: Historické, kulturní a biologické koncepce lidské přirozenosti. Z členů a příznivců spolku ze vystoupili Jakub Fořt (s přednáškou na téma Sexuální orientace, identita a genderová nonkonformita), Šárka Kaňková (s přednáškou Sexuální disgust) a Jan Toman (s přednáškou Odraz vzniku a udržování pohlavního rozmnožování ve vybraných aspektech lidské přirozenosti). Příště už se snad bude jednat o výjezd!